جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان باحضور حسینی محراب استاندار خوزستان برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان باحضور حسینی محراب استاندار خوزستان برگزار شد

استاندار خوزستان گفت: بر اساس مصوبه سفر هیئت دولت به استان مقرر شده در پتروپالایش مسجدسلیمان مبلغ ۴ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری صورت گیرد که امیدواریم تحقق این مهم منشأ تحول تولید و اشتغال در مسجدسلیمان باشد.

به گزارش پایگاه خبری پارسوماش خبر

نشست شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان به ریاست علی‌اکبر‌ حسینی‌محراب استاندار خوزستان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد. استاندار خوزستان گفت: در سفری که امروز با هدف بررسی مسائل و پروژه‌های زیربنایی شهرستان مسجدسلیمان داشتیم ابتدا از شهر گلگیر (از توابع مسجدسلیمان) بازدید کردیم و موضوعات این شهر مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: یکی از مسائل شهر گلگیر آلایندگی ناشی از کارخانه سیمان است که به محیط زیست ابلاغ کردیم نسبت به فیلتراسیون و اجرای تمهیدات لازم جهت پیشگیری از آلودگی مزارع و روستاها پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

حسینی محراب ادامه داد: راه‌اندازی فاز دوم کارخانه سیمان نیز چندین سال است که نیاز به تسهیلات بانکی دارد که پیگیری لازم را در این خصوص خواهیم داشت.

استاندار خوزستان ادامه داد: مجتمع آب درمانی گلگیر میتواند یک قطب گردشگری و درمانی باشد و با توجه به آب گرمی که از گوگردهای این منطقه میگذرد میتواند به مرکزی برای بهره‌مندی مردم و گردشگران تبدیل شود.

حسینی محراب افزود: روند ساخت این مرکز چند سالی به دلیل اختلافات بین دستگاهی متوقف شده بود که در جلسه شورای اداری شهرستان مطرح شد و مقرر تحویل شهرداری شود و انتظار می‌رود همه دستگاه‌های متولی از جمله محیط‌زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی همکاری لازم را برای پیشبرد این پروژه داشته باشند.

استاندار خوزستان گفت: در جلسه شورای اداری مسجدسلیمان همه مسائل آن در زمینه‌های آب شرب، آب کشاورزی، آسفالت، آموزش و پرورش، علوم پزشکی اشتغال، راه‌ها و … مورد بررسی قرار گرفت و ۱۹ مصوبه داشتیم که برخی از آنها نیز حاوی مصوبات فرعی است و در صورت تحقق این مصوبات مطابق برنامه زمانبندی شده شاهد تحول خوبی در مسجدسلیمان بویژه در حوزه خوشه های صنعتی، معماری شهری و …. خواهیم بود.

حسینی محراب افزود: امروز همچنین کلنگ زنی مخازن آب و اصلاح شبکه آب شهرستان انجام شد و با اجرای آن مشکل قطعی های مکرر آب شهرستان مرتفع خواهد شد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: بر اساس مصوبه سفر هیئت دولت به استان مقرر شده در پتروپالایش مسجدسلیمان مبلغ ۴ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری صورت گیرد که امیدواریم تحقق این مهم منشأ تحول تولید و اشتغال در مسجدسلیمان باشد
به نقل از رویش زاگرس

درباره نویسنده

168مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2023 پارسوماش خبر. محفوظ است.
Спроектований : Амін Кашані Біргані